*

SÖĞÜTGEDİĞİ ÇİFTLİĞİ

*

Doğanın bilgeliğini koruyarak, keşfederek paylaşıyoruz.

"Bizim özümüz bilgeliğimiz."

Doğanın bilgeliğini koruyarak, keşfederek paylaşıyoruz.

shpare_ca48b5c
shpare_f7dc224
shpare_0706e29

Neden Söğütgediği Çiftliği


Söğütgediği Çiftliği Kaz Dağları yani mitolojide bilinen adı ile İda Dağının o muhteşem doğasında kurulmuştur. Yunan mitolojisine göre tanrıların Olympos dağı dışındaki evleri İda Dağı’ndadır ve burası doğal güzelliği, zengin bitki örtüsü ve heybetli zirveleri ile muhteşem bir doğaya sahiptir. Tüm tanrıların atası Zeus ve tanrıçaların en güçlüsü Hera mitolojik hikâyeye göre İda Dağı zirvesinde yapılan bir törenle evlenmişlerdir.


Bizler de Kaz Dağlarının muhteşem doğasına ve tertemiz havasına vurulduk ve toprağı seven, toprağa dokunan, onu koruyan, topraktan gelene saygı duyan bir grup doğa sevdalısı olarak çiftliğimizi bu topraklarda kurduk.


Yaşamın; toprağı, suyu, havası, doğası, bitkisi, Kekiğimiz, Altın otumuz, civan perçemimiz, lavantamız ve tüm bitki ve çiçeklerimiz topraklarımızda ilaçsız, kimyasalsız, suni gübre olmaksızın yetiştiriliyor. Makineli tarım değil mümkün olduğunca elle tarım yapıyoruz. Dikiminden, bakımına, temizlenmesine, hasadına kadar toprağımızın her karışında gerçekten el emeği var. Her bir bitki yaprağını ellerimizle topluyoruz. Elektriğimiz güneş enerjisi panellerimizden, suyumuz tarlamızdaki kuyularımızdan kullanıyoruz. Çiftliğimizde yaşarken ve üretirken karbon ayak izimizi en az seviyede tutmak için özel çaba sarf ediyoruz.


Ürünlerimizin kalitesini düzenli olarak laboratuvar ortamında test ediyor ve kendimizin kullanmayacağı hiçbir ürünü satmıyoruz.

SÖĞÜTGEDİĞİ ÇİFTLİĞİ

Bizimle keyifli rutinler oluşturun.

Doğanın ve bitkilerin iyileştirici gücünü farkında olan,

sıradan olanı istemeyen, kendi rutinini yaratmak isteyenler burada mı?

ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEYİN